خان مووی | دانلود و تماشای آنلاین فیلم و سریال و انیمه

banner ads

۱۰ برتری بلیچ در مقایسه با ناروتو و وان پیس

بلیچ به بررسی ایده‌های جالبی می‌پردازد که حتی ناروتو و وان پیس هم به آن‌ها فکر نکرده‌اند، مانند شمشیرهای زنده و دغدغه‌های مربوط به زندگی دبیرستانی.

به گزارش و تحلیل خان مووی، سه عنوان "بزرگ" اصلی شونن دارای تقارن‌های فراوانی به عنوان جانشین‌های روحی برای فرنچایز مشهور دراگون بال از آکیرا توریاما هستند. ناروتو، وان پیس و بلیچ همه شامل شخصیت‌های مرد قدرتمند با قدرت‌های فوق‌طبیعی، قدرت دوستی و ارتقاءهایی هستند که به وضوح از حالت سوپر سایان الهام گرفته‌اند. با این وجود، نویسندهٔ بلیچ، تیته کوبو، کارهای جذابی را انجام داد که ناروتو و وان پیس هرگز انجام نداده‌اند.

هر سه مجموعه، سبک‌ها، موضوعات و فایت های متمایز خود را دارند و بدون شک، بلیچ با عناصر منحصربه‌فردی که فقط تیته کوبو می‌توانست بنویسد، به راحتی خود را از رقبای خود متمایز کرد. حتی اگر این ایده‌ها در دنیای گسترده انیمه شونن به نظر معمولی بیاید، این‌ها به بزرگ‌ترین سه مورد دست‌نخور نهایی، اجازه می‌دهد تا یک صدای خود را توسعه دهد و به همین دلیل، طرفداران بلیچ همیشه سپاسگزارند.

 1. استفاده از عناصر بازی "مانستر هانتر" با "هالوها" (موجودات اهریمنی در مجموعه‌ی بلیچ)

  What Made Bleach's Grand Fisher Special Among All Hollows

  تنوعی از مجموعه‌های انیمه شونن با مفهوم "شکارچی هیولا" سازگاری دارند که حرفه‌ای‌های آموزش‌دیده از ابزارها و/یا قدرت‌های فوق‌طبیعی خود برای نابودی هیولاهایی که در خیابان‌ها آزادانه پرسه می‌زنند، استفاده می‌کنند. انیمه‌های "شکارچی دیو"، "مرد چاپلاک" و "نیروی آتش" همچنین این کار را انجام می‌دهند، اما "بلیچ" این مفهوم شکارچی هیولا را جذاب کرد، حتی قبل از انتشار هر یک از این مجموعه‌ها.

  در دنیای "بلیچ"، وظیفه‌ی "سل ریپرهای" که معروف به "ریشتراکت‌های جان" هستند، استفاده از زانپاکوتو یا شمشیرهای بریدن جان روحی، برای کشتن هیولاهای وحشتناک و محافظت از مردم عادی در برابر آن‌هاست. حتی اگر "بلیچ" به تدریج این مفهوم را از بین ببرد، هنوز هم بیشتر به مفهوم شکار هیولا نزدیک‌تر است، نسبت به "ناروتو" و "وان پیس".

 2. ایجاد شخصیت‌های معکوس ژانر های ایسکایی مانند "روکیا"

  rukia is drawing in school

  بلیچ برخی از عناصر ایسکایی را داراست، همچنین وان پیس با قسمت جزیره اسمانی خود عناصر ایسکایی را دارد، اما حتی وان پیس حتی دارای مفهوم معکوس ایسکایی نیست. این زمانی است که انیمه نگاه را عوض می‌کند و یک موجود فرازمینی را به دنیای واقعی معمولی پرتاب می‌کند، مانند انیمه "دراگون مید خانم کوبایاشی".

  در مورد بلیچ، دوست تسوندر ایچیگو، روکیا کوچیکی، برای مدتی در شهر کاراکورا به ناگهانی گیر افتاد، دور از خانهٔ جامعهٔ روح. بنابراین، روکیا با مردم محلی ترکیب شد، مانند رفتن به مدرسه و زندگی در خانهٔ ایچیگو. بعدها، تیم کاپیتان توشیرو هیتسوگایا هم همین کار را کرد.

 3. به تصویر کشیدن زندگی پس از مرگ

  Ichigo from Bleach's Soul Society Arc

  بلیچ عناصر معنوی قوی دارد و از جان‌های انسانی به عنوان نقطه محوری برای روایت داستان استفاده می‌کند. این بدان معناست که در بلیچ نشان داده می‌شود جایی که ارواح انسانی پس از مرگ بدن جسمانی به آن می‌روند، و جهان پس از مرگ جایی است که جامعهٔ روحانی اغلب به آن می‌روند و به طور عمده آرام و صلح آمیز است. این جهان بر اساس ژاپن پیش از صنعتی‌سازی مدل شده است و خانهٔ تمام سل ریپرهاست.

  ایچیگو در جریان ماجراجویی نخستین ایسکایی خود جامعهٔ روحانی را بازدید کرد و حتی با روح پسری که پیش از این در داستان بلیچ درگذشته بود، دیدار کرد. ایچیگو دروازه‌های جهنم را هم دید، اگرچه نتوانست دورتر از دروازه‌ها را ببیند تا زمانی که دوباره بسته شدند. با این حال، هیچ‌گونه احتمالی وجود ندارد که ناروتو اوزوماکی یا لوفی به همان شکلی که ایچیگو کوروساکی کرده است، به دنیای پس از مرگ سفر کنند.

 4. بخشیدن قدرت دوستی با اسلحه‌ها

  Bleach Zanpakuto with ichigo kurosaki

  تمامی سه انیمه شونن برجسته از قدرت دوستی به طور مکرر استفاده می‌کنند و بسیاری از عناوین دیگر نیز این کار را می‌کنند. اما آنچه بلیچ را از دیگران متمایز می‌کند این است که حتی اسلحه‌ها هم می‌توانند از قدرت دوستی بهره‌برند، نه فقط افراد. زانپاکوتو نیز موجوداتی با شخصیت و نام‌های خود هستند که حتی اسلحه‌ها می‌توانند از قدرت دوستی بهره‌برند، نه فقط افراد. زانپاکوتو نیز موجوداتی با شخصیت و نام‌های خود هستند که از طریق آن‌ها می‌توانند ارتباط برقرار کرده و ارتباطات صمیمی بسازند.

  حتی کلاه شمشیریِ ناپلئون، که در انیمه وان پیس موجودی آگاه است، با زانپاکوتوهای در بلیچ تفاوت دارد. این شمشیرها قدرت کامل خود را تا زمانی که سل ریپرهای خود با آن‌ها دوست شوند و ارتباطات اعتمادی با آن‌ها ایجاد کنند، آزاد نمی‌کنند. این شامل ایچیگو و شمشیر خود، زنگتسو، می‌شود. به تازگی، حتی کنپاچی زاراکی ضد و بر دست و پا زن متوجه نام زانپاکوتوی خود شد و دریافت کرد که او هم‌کاره‌اش است و نه فقط یک ابزار معمولی.

 5. نمایش دبیرستان های مدرن

  bleach rukia ichigo at high school in classroom

  تمامی علاقه‌مندان به انیمه می‌دانند که تعداد زیادی از مجموعه‌ها در مدارس دبیرستانی ژاپنی مدرن رخ می‌دهند، مانند "کومی نمی‌تواند ارتباط برقرار کند" و "سبد میوه". با این حال، "ناروتو" و "وان پیس" هر دو در دنیاهای خیالی شیک تنظیم شده‌اند و حتی دانشگاه نینجا در "ناروتو" نیز هیچ‌گونه شباهتی به یک مدرسه واقعی ندارد.

  به عبارتی، در مقابل، دوره‌های ابتدایی "بلیچ" در یک دبیرستان در شهر کاراکورا رخ می‌دهند که ایچیگو، چد، اوریهیمه و همگی به آن می‌پیوندند. حتی روکیا هم در طول زمانی که در بدنی به نام "گیگای" قرار داشت به کلاس می‌رفت. داشتن یک محیط آشنا به کمک حفظ "بلیچ" در زمینه قرار دادن داستان و تفاوت موردنیاز با جوامع جهان روحانی و هوئکو موندو را فراهم کرد.

 6. قدرت های سلاح ها

  Rukia unleashing her Bankai in Bleach: Thousand-Year Blood War.

  بیشتر مجموعه‌های اکشن شونن تلاش شخصیت‌های خود را برای دستیابی به فرم‌ها یا قدرت‌های جدیدی نمایش می‌دهند، مانند "ناروتو" که از روپوش بیجو استفاده می‌کند یا "لوفی" که در مبارزه با کایدو به دنده ۵ پرداخته است. "بلیچ" این فرمول را تغییر داده و این قدرت‌های جدید را به زانپاکوتوها می‌دهد، شامل فرم‌های "شیکای" و "بانکای".

  تمامی این موارد باعث می‌شود که سیستم نبرد "بلیچ" پیش‌بینی نشود، زیرا یک زانپاکوتوی مخفی تا زمانی که فعال شود به نقشه واقعی خود اشاره نخواهد کرد، به خصوص اگر "شیکای" و "بانکای" از یکدیگر متفاوت باشند. به عنوان مثال، کاپیتان سوی فان یک قاتل سریع برای "شیکای" و یک توپان نابود‌کننده به دستهٔ دستی برای "بانکای" دارد، که زانپاکوتوی او را بسیار غیرعادی می‌کند.

 7. تصویر کردن یک قهرمان سرد و غیر جسورKey art from Season 2 of Bleach: Thousand-Year Blood War featuring Ichigo Kurosaki

  شخصیت‌های اصلی انیمه‌های شونن ناروتو اوزوماکی، مانکی دی لوفی و ایچیگو کوروساکی در اصول زیادی، شباهت‌هایی با وارثان روحی گوکو دارند، اما بدون شک ایچیگو با تفاوت‌های خودش به تصویر می‌آید. در حالی که ناروتو و وان پیس قهرمان هایی جسور و عاشق غذا هستند، بلیچ مسیر دیگری را طی کرد و ماجراجویی یک پانک تندرو را دنبال کرد.

  به بیان دیگر، قهرمان سرد ایچیگو در بسیاری از جوانب بیشتر به عنوان یوسوکه اورامشی یا کنشیرو تشبه دارد تا به گوکو، و هر علاقه‌مندی به انیمه‌ها که از تقلیدکاران گوکو خسته شده باشد، به این واقعیت ارزش خواهد داشت. ایچیگو پانکی سختگیر اما نیکوکار با یک لبخند مداوم است و او نوعی نیست که یک رستوران را از رامن یا گوشت خالی کند.

 8. بخشیدن زمان کافی به قهرمان با والدینش

  isshin kurosaki fighting in bleach as a soul reaper

  در یک دنباله، ناروتو اوزوماکی با روح والدین خود صحبت کرد، اما در واقعیت فیزیکی، میناتو و کوشینا در شبی که ناروتو به دنیا آمد، درگذشتند. در وان پیس، مادر لوفی به طور کامل غایب است و پدرش در تقریباً هیچ وقت حتی در همان جزیره با پسرش نیست، اما خانواده ایچیگو متفاوت است.

  بلیچ نشان می‌دهد که یک قهرمان شونن وقت زیادی را با پدرش به صورت کافی می‌گذراند، که آن را از رقبای خود و حتی از "اکادمی قهرمان من" و "مرد تیغه برق‌آلود" متمایز می‌کند. برای یک بار، یک انیمه شونن فرصتی را به پدر قهری می‌دهد تا به پسرش در رشد و تمرین کمک کند، از جمله یک دنباله که ایشین کوروساکی ایچیگو را یاد می‌دهد که چگونه از ضربه نهایی "گتسوگا تنشو" استفاده کند.

 9. دادن اجداد شرور به قهرمان داستان

  Yhwach in the past facing Yamamoto Bleach

  تمامی سه انیمه شونن به شخصیت‌های اصلی خود ارتباطی خانوادگی با افراد مهم می‌دهند، مانند میناتو نامیکازه چهارمین هوکاگه و مانکی دی دراگون، رهبر انقلابی. با این حال، تنها "بلیچ" به قهرمان خود ارتباط خانوادگی با افراد شرور را داده است، زیرا مادر شخصیت اصلی داستان، ماساکی، یک کوئینسی خالص بود.

  این به این معناست که وقتی "یهواک" به جهان روحانی حمله کرد، ایچیگو کوروساکی روبروی نسل مادری خود قرار گرفت. به همین دلیل هم "یهواک" تلاش کرد که ایچیگو را دستگیر کند به جای کشتن او و او را "پسر من که در تاریکی متولد شد" نامید. با وجود این، ایچیگو تنها با وراثت روح‌کننده از ایشین هویچی که دارد هم تقریبا ارتباط دارد و "یهواک" را به عنوان پدر کوئینسی‌اش نپذیرفت.

 10. دادن یک بازنشستگی آرام به قهرمان

  ichigo and orihime in the bleach finale

  "وان پیس" هنوز پایان داستان شخصیت لوفی را نداده است، اما به این نسبت، غیرقابل تصور است که لوفی بازنده شود و به شادی خانوادگی به عنوان یک مرد خانواده بپیوندد. ناروتو اوزوماکی با هیناتا ازدواج کرد و دو فرزند با او دارد، اما همچنین به عنوان هوکاگه (رهبر رسمی) مشغول کار است که او را به عنوان یک نینجای معروف مشغول نگه داشته است.

  "بلیچ" به قهری اش پایانی کاملاً متفاوتی داد. ایچیگو به دشواری برای نجات روز از شر شرارت‌ها جنگید، اما در واقع هرگز به عنوان یک جنگجو به اندازه‌ای هویت پیدا نکرد، با وجود تمام تلاش‌هایش. در حالی که ناروتو به دنبال تبدیل شدن به هوکاگه و لوفی به دنبال تبدیل شدن به پادشاه دزدان دریایی است، ایچیگو به عنوان یک شهروند عادی ژاپنی متولد شد و می‌خواهد که اکنون که مبارزات تمام شده، اینگونه باقی بماند. این موجب پایان ساده اما کاری خوب او به عنوان یک مرد خانواده خوشحال با اوریهیمه شد، و او کلاه قهری قهری خود را برای همیشه گذاشته است.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها