خان مووی | دانلود و تماشای آنلاین فیلم و سریال و انیمه

banner ads

مبارزات افسانه‌ای: رتبه‌بندی برترین مبارزات نهایی انیمه ای

سوال در مورد بزرگترین مبارزه در انیمه قابل بحث است، اما مطمئناً مبارزات نهایی خاصی وجود دارند که به واقع، غیرقابل فراموش هستند.

به گزارش و تحلیل خان مووی، یکی از جذابیت‌های بزرگ انیمه و مانگا شونن، بدون شک مبارزات بین شخصیت‌های مختلف از سری‌های مختلف است. این مبارزات به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتند، از تداخل ایده‌ها بین دو رقیب کمی دوستانه تا مبارزات تمام گره برای سرنوشت‌های جهان‌هایی که در آنها رخ می‌دهند. اگرچه اینها همه وجود و آغاز همه‌چیز درباره یک انیمه خوب نیستند، استودیوها به طور معمول از مبارزاتی که به شدت منتظرشان هستند، برای نشان دادن توانایی‌های خود استفاده می‌کنند. با توجه به جشن و مکالمات لازمه در مورد مقیاس قدرت، شگفتی نیست که مبارزات قسمت جدایی‌ناپذیری از فرهنگ انیمه شده‌اند.

اهمیت ذاتی آنها باعث می‌شود که مبارزات نهایی هر انیمه به شکلی بیشتر معناپذیر باشند. به عنوان ذروه داستان‌هایی که گاهاً دهه‌ها به طول می‌انجامند، خالقان اغلب از آنها استفاده می‌کنند تا محدودیت‌های سیستم قدرت داستانشان را تا حداکثر برسانند تا تأثیری بر جمهور خود بگذارند. برخی از آنها موفق‌تر از دیگران هستند، و مبارزه نهایی عالی اغلب عاملی است که تعیین می‌کند که یک داستان به خوبی پذیرفته می‌شود یا در نهایت به عنوان ضعیف محسوب می‌شود.

1 - ناروتو: شیپودن: ناروتو در مقابل ساسوکه

Naruto vs Sasuke final fight

مبارزه نهایی ناروتو تقریباً تمام ترفندهای مخفی و نکته‌های جذابی را که ماساشی کیشیموتو در طول دوره‌ی طولانی این سری درباره‌ی چاکرا افشا کرده بود، به خوبی شامل می‌شد. جنگ بزرگ نینجا چهارم دارای مبارزات بزرگی بود، اما حتی این مقیاس‌های عظیم به مقایسه با ختم‌پذیری داستان‌های شخصیت‌های اصلی ناروتو اوزوماکی و ساسکه اوچیها نمی‌توانستند. انیمیشن در طول این مبارزه از بهترین‌ها در طول تمام شیپودن بود و با وجودی که ناروتو در زمینه کارگردانی در جریان جنگ و تحرکات شگفت‌انگیز در مبارزات خود شناخته شده بود، مبارزه نهایی او را به سطحی بالاتر از پیش برده بود.

مخالف اکثر مبارزات نهایی، مبارزه ناروتو با ساسکه بین دو کاراکتری انجام شد که در آخر روز همچنان دوستان نزدیکی بودند. این تردید و تعارض در اعتقادات، عمق عاطفی اضافی به مبارزه آنها بخشید که علاقه‌مندی طرفداران را به نتیجه‌ای که به آن می‌رسید، افزایش داد. سال‌ها پس از پایان آن، بحث‌ها همچنان در مورد کدام کاراکتر برنده مبارزه شده است، اما تنها یکی از آنها تا پایان داستان هدف خود را به دست آورده بود.

2 - کیمیاگر تمام فلزی: برادری: ادوارد الریک در مقابل پدر

Final fight between Edward Elric and Father.

برای نجات برادر خود، مأموریت ادوارد ایلریک در Fullmetal Alchemist: Brotherhood باعث شد تا در یک جنگ اطلاعاتی با موجوداتی که توانایی‌هایی نزدیک به خداوندی داشتند، به مبارزه بپردازد. تا انتهای این سری، فاتر و همونکولی‌ها به یک تهدید بزرگتر از آنچه ادوارد تنها می‌توانست با آن روبرو شود، تبدیل شده بودند. اما به اندازه‌ای که در انیمه‌ها معمول است، تمام دوستانی که ادوارد در طول مسیر با آنها روبرو شده بود، کمک کردند تا توطئه قیامتی را پیش‌گیری کنند.

پس از آن، شاهد یک سری حملات تند و نمایش قدرت‌های الکیمیایی بودیم که ادوارد تا به حال به نمایش نیاورده بود، به مبارزه با فاتر که به تازگی وضعیت بی‌نظیر خود را از دست داده بود. شکست او تا حدی راضی‌کننده بود، اما نه به اندازه‌ای که دیدن بازگشت او به شکل اصلی‌اش و ارسال او به محل حقیقت برای صدور قضاوت بر او، را ارزشمند نکرد.

3 - حمله به تایتان: سربازان کاوشگر در برابر تایتان بنیانگذار

Eren attacks Marley as the Attack Titan in Attack on Titan: The Final Season

به نظر می‌رسید که تصمیم ژنوسیدالیستی ارن یگر برای نابودی تمام بشریت به منظور نجات ساکنان جزیره پارادیس کافی نباشد، اما تصمیم دوستان نزدیکش برای متوقف کردن او با خطر شخصی بزرگترین لحظه غیرمنتظره بود. شانس‌ها به شدت به نفع باقیمانده‌ی کاوشگران نبود، زیرا با یک ارتش از تایتان‌های بزرگ و تایتان بنیانگذار روبرو می‌شدند.

پایان مبارزه‌شان شاید یکی از پایان‌های مورد بحثترین در تاریخ اخیر مانگا بود و عکس‌العمل‌های مختلفی را ایجاد کرد که از محکوم کردن تمام سریال به خاطر پیچیدگی در لحظات آخر تا تعریف از حاجیمه ایسایاما برای یک دیگر از پیچیدگی‌های داستانی که هیچ کس نمی‌توانست پیش بینی کند. با این حال، یک چیز قطعی است: هیچ داستانی همچون حمله به تایتان وجود نداشته و ممکن است هیچ وقت دوباره وجود نیابد.

4 - Stardust Crusaders : جوتارو کوجو در برابر دیو براندو

Jotaro and DIO have their final showdown

بعد از مدت زمان طولانی از داستان ترس‌انگیز در خانواده جواستار، شانس دیو در نهایت تمام شد، زمانی که تصمیم گرفت جنگجوهای ستاره‌های پرداز را تحریک کند. پیدا کردن این شخص شرور به مدت زمان زیادی طول کشید، اما این فقط نصف مبارزه بود. برای فهمیدن راز توانایی‌های او، نوریاکی کاکیوئین مجبور به فدا کردن جان خود شد، اما بدون اطلاعاتی که به دست آورد، شکست دادن این خون‌آشام ابدی غیرممکن می‌بود.

حتی اینکه این مبارزه باعث ایجاد میم مشهور "آه، تو به من نزدیک می‌شوی؟" شده است، ماجرای جوتارو در برابر دیو را جاودانه کرده است، اما واقعیت مبارزه نیز بسیار دیدنی است. مبارزه بین این دو باعث شده است که هر دو مبارز باید از ترفندهای هوشمندانه‌ای برای شکست یکدیگر استفاده کنند.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها